Lyžarské centrum

V blízkosti chaty se nachází rozsáhlý lyžařský areál, který nabízí po celý rok sportovní vyžití pro celou rodinu. Vlek Sedlo i se sjezdovkou je provozován i mimo zimní sezónu kdy slouží k jízdě na horských minikárách a horských koloběžkách. U vleku je sportoviště s trampolínami, kuželkami, prolézačkami apod. Sníh a jeho kvalitu zaručuje zasněžovací systém a každodenní úprava sjezdovek. Areál poskytuje skiservis, půjčovnu lyžařského vybaven i lyžařskou školu.

web lyžarského centra

Uměle Vytvořený rybník

Poblíž Javorky je také uměle vytvořený rybník, kde je možnost koupání s krásným výhledem do okolí.

Oblast Staroměstka

Oblast Staroměstska nabízí mnoho možností sportovního i kulturního vyžití. Přímo ve Starém Městě pod Sněžníkem se nachází 2 jezdecké stáje, tenisové kurty místního TK, koupaliště i bowling. Vodáci často využívají ke sjezdu řeku Krupá do Hanušovic a odtud dál po řece Moravě. 500 m od chaty je linie vojenských opevnění z 1. republiky, které určitě stojí za návštěvu. V okolí jsou horské louky lákající k procházkám a lesy bohaté na zvěř, borůvky a houby.

Pro více tipů doporučujeme navštívit internetové stránky http://www.staremesto.info/

Stezka v oblacích

Poslední novinkou v okolí, kterou určitě doporučujeme navštívit je Stezka v oblacích. Jedná se o vysokou dřevěnou konstrukci s chodníkem, vedoucím mezi stromy. Tuto ojedinělou vyhlídku můžete navštívit na Dolní Moravě.

Doporučujeme navštívit

  • Dlouhé Stráně klasickou cyklotrasou
  • Medvědí jeskyně Kletno ( Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie )
  • Starý uranový důl Kletno ( Stara kopalnia uranu w Kletnie )
  • Hrad Bouzov
  • Velké Losiny
  • Elektrárna Dlouhé Stráně - Jeseníky
Všechny informace čerpáme ze serveru www.turistika.cz toto je jen výtah z těch nejzajímavějších turistických tras, které jsme pro vás vybrali.
Dlouhé stráně
Hrad Bouzov

Okolí a výlety

Díky úžasné lokaci naší chaty, můžete navštívit spoustu atrakcí, zajímavých míst a zážitků v blízkosti Javorky


Atraktivity

V okolí naší chaty je spousta krásných míst, které si zaslouží Vaší návštěvu.

Více

Obsazenost

termíny obsazenosti naší chaty, které stále aktualizujeme, podívejte se sami, kdy si u nás můžete udělat rezervaci na krásný víkend či dovolenou

Více

Lyžarské centrum

V zimním období sníh a jeho kvalitu zaručuje zasněžovací systém a každodenní úprava sjezdovek. Areál poskytuje mnoho služeb.

Více
Přihlašte se
k našemu odběru

Zadejte Váš email a my Vám na něj pošleme aktuality hned z první ruky